Čas jsou peníze

Düsseldorf, 10.9.2014. Kdo hledá, najde. Svou zkušenost má s tímto úslovím také bulharská dceřiná společnost salcburské firmy Quehenberger Logistics, které se od roku 2012 daří nacházet spolehlivé dopravce a partnery pravidelně a maximálně do čtyř hodin. Pro jejich vyhledávání totiž tento logistický koncern používá burzu nákladů TC Truck&Cargo®, evropského lídra od společnosti TimoCom Soft- und Hardware GmbH.

Firma Quehenberger byla založena v roce 1965 v Rakousku. Jako specialista na management přeprav a síťovou a kontraktní logistiku disponuje nejmodernější flotilou nákladních vozidel čítající více než 450 vozů. Úspěch této tradiční firmy dokazuje také celkový počet 2600 zaměstnanců, kteří pracují v 89 pobočkách v 18 zemích. Většina poboček se nachází ve východoevropských a balkánských zemích. Patří mezi ně také „Quehenberger Logistics BLG EOOD“ v bulharském hlavním městě Sofii, která má optimální zeměpisnou polohu a napojení na firemní skupinu.

Úspěch během čtyř hodin

Dceřiná společnost se specializuje na přesné dodávky dílčích i kompletních nákladů z a do Evropy. Ve firmě myslí vždy dopředu, což dokazují zejména poslední roky, ve kterých společnost zažila velký a rychlý růst. Roste však nejen firma, ale také paleta produktů. Tento rok rozšířil portfolio například nový produkt v oblasti logistiky textilu.

Že s sebou dynamický a rozmanitý záběr přináší i řadu překážek, ví také Vencislav Kirov, vedoucí bulharské pobočky: „Každodenní hledání nových dopravců a partnerů je pro nás stále znovu velkou výzvou. Proto od roku 2012 používáme burzu nákladů a volných vozů TC Truck&Cargo® od společnosti TimoCom.“ Bylo to dobré rozhodnutí, neboť uživatelé této platformy mají každý den přístup k až 450 tisícům nabídek nákladů a volných vozů od více než 33 tisíc prověřených partnerů z oblasti dopravy. „Od doby, kdy platformu využíváme, šetříme enormní množství času, což je obrovské plus. Jednoduše zde uveřejníme naše nabídky a během krátké chvilky již máme vhodného obchodního partnera. V průměru to trvá maximálně čtyři hodiny, což je pro nás důkaz, že jsme se s TimoCom rozhodli pro toho správného poskytovatele,“ říká Kirov. A pro softwarovou firmu TimoCom je to zároveň neklamným znamením, že pro svých 100 tisíc uživatelů dělá od roku 1997 to nejlepší.

Více informací o společnostech TimoCom a Quehenberger najdete na www.timocom.czwww.quehenberger.com.

 


 O TimoCom

Společnost TimoCom Soft- und Hardware GmbH byla založena v roce 1997 a je poskytovatelem IT služeb pro všechny firmy zapojené do přepravního řetězce. Za několik málo let se TimoCom rozrostl na středně velký podnik. S velkým mezinárodním týmem zaměstnanců nabízí TimoCom tři evropské platformy: burzu nákladů a volných vozů TC Truck&Cargo®, která je lídrem na evropském trhu, TC eBid®, online platformu pro celoevropská výběrová řízení na dopravu, a dále pak největší evropskou burzu skladových prostor. Do produktového portfolia patří také TC eMap®, plánovač tras s integrovanou funkcí sledování vozidel.

V online burze TC Truck&Cargo® jsou nabízeny jak náklady, tak i volné vozy v rámci celé Evropy. TC eBid® pomáhá odesílatelům z průmyslu a obchodu a speditérům při managementu výběrových řízení a zjednodušuje obchodní postupy mezi nimi

a poskytovateli přeprav. Celoevropská burza skladových prostor umožňuje firmám přístup až k 30.000 skladových a logistických prostor ve 40 evropských zemích. Díky TC eMap®, výkonnému plánovači tras s funkcí sledování vozidel, jsou všichni běžní poskytovatelé GPS sjednoceni v jedné platformě. Kromě toho lze v TC eMap® plánovat trasy, které se zobrazují v jedné společné mapě.