Češi se nebojí šetřit na tradici a kvalitě

Zájem o výrobky českých řemeslníků roste. Po dlouhém období, kdy na českém trhu vládla tvrdá ruka konzumu, se myšlení českých spotřebitelů obrací opačným směrem. Dříve většina z nás nakupovala v hypermarketech podle dvou hledisek. Tím prvním byla cena: čím nižší, tím lepší. Druhým hlediskem byla velikost: čím větší, tím lepší. A že bychom podporovali české výrobce, zemědělce, řemeslníky, dílny…? To nás ani nenapadlo.

Dnes je tomu naštěstí jinak. Naše myšlení se, podle průzkumů, mění. Změny jsou sice pomalé, ale už teď víme, že se ohleduplnější přístup začíná projevovat v životě většiny z nás. Jak se to projevuje? Kdo si dnes aspoň jednou v životě nekoupil nějaký bioprodukt od českého pěstitele? Tento trend zcela jistě pociťujeme všichni.

Ve většině českých měst a městeček se pořádají pravidelné trhy a jarmarky, kde si zákazník může vybrat z nepřeberného množství sezónních produktů zemědělců, samozřejmě v bio kvalitě. Ale také tradiční výrobky českých řemeslníků, které mají své využití v domácnosti nebo na zahradě.

V Čechách je také velké množství domácích kutilů, řemeslníků a všeobecně šikovných lidí, kteří nemají moc možností prezentovat své výrobky. Právě proto se v současnosti objevují na internetu portály, které jim to umožňují.

S tímto cílem vzniká také portál Ráj řemesel. Na něm si budete moci jak najít řemeslníka, který vám pomůže v domácnosti, tak se podívat na tradiční produkty „zlatých českých ručiček“. Pokud se vám bude nějaký líbit, budete ho moci koupit v e-shopu Ráje řemesel.

Řemeslné výrobky chráněných dílen

Dalším úkolem nového portálu Ráj řemesel je pomoc chráněným dílnám. Naše nezisková organizace jim bude dávat stejně velký prostor. Myslíme, že koupí tradičního výrobku z produkce klientů chráněných dílen, si uděláte dvojí radost.

Nejenom, že obohatíte svůj domov kvalitním, ručně dělaným výrobkem, ale podpoříte také činnost těchto dílen. Ty jsou často jedinou možností pro lidi se zdravotním postižením, jak se pracovně uplatnit a zároveň realizovat.

A co budete moci vidět ve virtuálních regálech e-shopu Ráj řemesel? Tradiční výrobky ze dřeva, skla, kovu. Tradiční, ručně dělanou keramiku, netradiční bižuterii, výrobky z ručně dělaného papíru.

Když koupíte výrobek klientů chráněné dílny, potěší vás originalita, vysoká kvalita, ale také dobrý pocit, že jste podpořili neziskové organizace, které to v současné době nemají lehké.

Díky portálu Ráje řemesel nemusíte za kvalitou chodit daleko. Sednete si doma k počítači, zadáte www.rajremesel.cz a můžete v klidu vybírat. Bude z čeho.

Zlaté české ručičky pořád umí… O tom se přesvědčíte na portále Ráj řemesel.

http://www.rajremesel.cz/