Česko – země zaslíbená snowkitingu!

Zapomeňte na dlouhé fronty na sjezdovkách, zapomeňte na předražené permanentky a dlouhé cesty za vaším oblíbeným sportem, existuje zimní sport, který poskytuje požitek z jízdy na lyžích nebo snowboardu v podstatě kdekoliv kde fouká vítr a je sníh – snowkiting.

Historie snowkitingu a kitingu.

Počátky toho dnes velmi rychle rozvíjejícího adrenalinového sportu jsou datovány do začátku osmdesátých let 20. století, kdy na zamrzlých jezerech a pláních amerického středozápadu docházelo k prvním experimentům se sílou větru a první rideři se zde proháněly pomocí lyží a upravených tažních draků. Postupně se nový sport uchytil hlavně v alpských zemích, jako Švýcarsko, Rakousko nebo Německo a Finsko a začínají se pořádat první závody.

21. století znamená pro snowkiting (a jeho letní variantu kiting) velký krok dopředu, dochází k zvýšení technologického vývoje kitů a kitingového zařízení a pro snadnou dostupnost se těší stále větší a větší popularitě. Stejně tak je to i v Čechách. Začínají vznikat první internetové stránky, kitingové kurzy a na kopcích a loukách prakticky po celé naší krajině můžete vidět ridery s charakterickými siluetami draků nad sebou.

Začínáme!

Podle všeho se zdá, že je naše země zaslíbená snowkitingu- je tu hodně prostoru, plání kde fouká vítr a lyže nebo snowboard jsou zde také ve velké oblibě. Pro snowkiting dále už jen potřebujete kvalitní vybavení, jako jsou trapézy na uchycení helmy a v neposlední řadě pak samotné draky. Pro snowkiting je nevhodnější komorový drak, který umožňuje dobrý balanc, komory se hned po startu nafouknou a kite se tak “ neláme “ a až do přistání drží pevný tvar a je snadno ovladatelný.
Snowkiting a kiting všeobecně má před sebou velkou budoucnost a jak mi potvrdilo hodně lidí, jde o to jenom to zkusit, pak už není co řešit. Odvětví a možností kitingových sportů je tolik a je třeba jen trocha investice do vybavení a vítr. A vítr? Ten fouká po celý rok!

http://www.zebra-kites.cz/