Exponenciální růst počtu zaměstnanců v TimoCom

TimoCom

TimoComV roce 2009 firma zaměstnala 75 nových pracovníků a zaznamenala tak nárůst počtu zaměstnanců o 37 %.

Düsseldorf, 2010-01-29 – nový rok začíná pro společnost TimoCom Soft- und Hardware GmbH přesně tím, čím ten uplynulý skončil – přijímáním nových pracovníků! Lídr na evropském trhu mezi burzami nákladů a volných vozů si i nadále klade za cíl poskytovat trvale rostoucímu počtu uživatelů co nejlepší servis – v jejich rodném jazyce.

Skutečnost, že v ekonomicky více než náročné době je „rušení pracovních míst“ nebo „práce na zkrácený pracovní úvazek“ pro středně velkou firmu neznámým pojmem, je již sama o sobě pozoruhodná. O to pozoruhodnější musí nezasvěceným připadat vývoj počtu zaměstnanců v TimoCom. Jen v uplynulém roce tato firma zaměstnala celkem 75 nových pracovníků ovládajících více cizích jazyků, a to nejen v Düsseldorfu ale i na pobočkách v Polsku, Česku a Maďarsku. V lednu k nim přibyli hned čtyři další členové týmu. Pro rok 2009 to znamená nárůst počtu zaměstnanců zhruba o 37 % v porovnání s rokem předchozím. Kromě nových zaměstnanců si tato středně velká firma vychovává i vlastní vnitrofiremní dorost, za což byla Spolkovou agenturou práce v uplynulém roce vyznamenána „Certifikátem za podporu vzdělávání nových pracovníků“.

V polovině 90. let se TimoCom vydal na svou cestu jako malá firma čítající čtyři zaměstnance, zato však s pořádnou dávkou nadšení, znalostí a odvahy. Dnes je tento poskytovatel IT služeb lídrem na evropském trhu mezi burzami nákladů a volných vozů. Jeho trvale žádaný produkt – burza TC Truck&Cargo® – byl v říjnu 2009 doplněn o celoevropskou platformu výběrových řízení TC eBid®.

Za úspěchem stojí dynamický, motivovaný a především mezinárodní tým. „Jen v roce 2009 vytvořil TimoCom bezpečnou perspektivu pro 75 nových členů týmu a jejich rodiny. A zatímco si politici lámou hlavu nad tím, jak Evropu dále sbližovat, TimoCom tuto evropskou integraci mění ve skutečnost. Naše programy jsou k dostání ve 44 evropských zemích a ve 24 jazycích. Proto je také naše firma skutečným kotlem, ve kterém se míchají nejrůznější kultury. Tuto mezinárodnost využíváme jako rozhodující faktor úspěchu TimoCom“, říká Ralf Breuer, ředitel personálního oddělení v TimoCom.

Optimisticky se firma dívá i do budoucnosti. Pro rok 2010 je v plánu další zvyšování obratu, počtu zákazníků i počtu zaměstnanců.

Další informace o TimoCom naleznete na  www.TimoCom.cz.

Graf