Jak zatraktivnit víkendové směny – nové benefity pro zaměstnance

Benefity jsou jedním ze způsobů, jak si udržet stávající zaměstnance, odlišit se od konkurence či přilákat nové talenty. Právě proto je dobré vědět, jak je na tom společnost v porovnání s konkurencí a zda drží krok s trhem. 

První z oblastí,  které podniky často využívají jsou flexibilní benefity, které umožňují zaměstnancům vybrat si z nabízeného balíčku jen takové, které chtějí nebo potřebují. Může se jednat o formu kafeterie nebo jiné služby umožňující flexibilní výběr benefitů. V České republice poskytuje flexibilní benefity více než polovina společností. 

Nově se společnosti zaměřují i na zaměstnanecké výhody, které činí společnosti atraktivnějšími a slouží ke zpříjemnění pracovního prostředí a práce samotné. Většina českých i slovenských firem pořádá pro své zaměstnance firemní akce, nebo nabízí nápoje na pracovišti zdarma. Přestože v České republice není poskytování stravování či stravenek dle zákona povinné, stal se tento benefit již standardem. Benefity spojené s jídlem, nebo pitím patří k nejvíce oblíbeným. 

Mezi benefity a zaměstnaneckými výhodami se v roce 2018 objevilo i několik novinek. Firemním benefitem se staly playroom na pracovišti, odměna za plnou docházku, volno při doprovodu dítěte do první třídy, dog friendly kanceláře nebo třeba dotace na vánočního kapra.

Firmy přestávají nakupovat benefity  pro své zaměstnance plošně.  Saunu nebo  fitness neocení dělnické profese, které jsou  posledních  5 let nejvíce poptávané  na trhu.

Jak zatraktivnit noční a víkendové směny ? Jak zatraktivnit pracovní pozice pro dělníky a techniky ? Jak snížit fluktuaci a udržet  kvalifikované zaměstnance ?  Žackýminipivovar Auersperg  přinesl firmám  elegantní řešení. Češi jsou milovníci piva. Dobré, řemeslně vyrobené pivo, nefiltrované a nepasterizované je   sázkou na jistotu. 

Nově firmy využívají nabídky Žackého pivovaru Auersperg – pivní víkendy. Nebojte se,   nepodává se pivo na pracovišti. Pivo si zaměstnanci točí při odchodu z práce do pet lahví aodnáší domů. Benefit pivní pátek a sobota  za cíl zatraktivnit víkendové služby. 

Češi jsou milovníci piva a jídla, obědy podávají firmy již dlouho, pivní pátky a soboty jsou dalším benefitem, kterým  firmy  bojují  s konkurencí. Tento benefit  přináší  velkou  popularitu za relativně nízké náklady. Cílení  na nejoblíbenější český nápoj  je  sázka podniku  na jistotu. 

5 sudů řemeslného piva vyjde na 6900 Kč bez DPH a uspokojí 100 zaměstnanců  ( pet lahve 3 piva) . 

Měsíční pivní víkendy jsou pro firmu nákladem ve výši 27 600 Kč a atraktivita  tohoto benefitu vysoce přesahuje hranice města  nebo obce, kde firma působí, říká  Ing Jan Beneš, ekonom pivovaru Aeursperg www.pivovarauersperg.cz

Pracovníci oceňují balíček domů a je – li to dobré řemeslné pivo, tak to je trefa .  

Zaměstnanci říkají : „Tenhle podnik mám rád, točí tam dobré pivo 😊