Provokace, sex a perverze

Show Park představuje výjimečnou výstavu

Provokace, sex a perverze

Praha, 26. ledna 2010 – Café SP, nový modernizovaný prostor holešovického Show Parku, otevřel brány neobvyklé a výjimečné výstavě pod názvem „Provokace, sex a perverze“. Každý návštěvník Show Parku a Café SP shlédne několik desítek unikátních a jedinečných obrazů, fotografií a plastik, které vytvořila umělecká skupina s názvem „Luci a její tvůrčí sebranka“ pod vedením Lucie Mrhálkové. Výstava trvá od 21. ledna 2010 do 30. dubna 2010 a umělecká díla jsou prodejná.

„Již 11 let Show Park přináší možnosti, jak úžasně trávit čas. Díky zajímavým podnětům od našich zákazníků a tvůrčímu pojetí předního českého architektonického studia Ateliér Kunc, které pro nás vytvořilo novou vizi pojetí prostoru Show Parku, vzniklo jedinečné Café SP. Je to prostor pro odpočinek, relaxaci a nové  nezvyklé zážitky. Novou příležitost jsme také viděli ve spojení s uspořádáním výstavy s netradičním tématem „Provokace, sex a perverze“, která nabízí návštěvníkům nové obzory,“ říká Jiří Matela, generální ředitel a dodává „jsem rád, že vám ji mohu společně s umělci představit“.

Na tvorbě děl se podílel patnáctičlenný tým, který tvoří nadšení umělci, kteří jsou nejen studenti z Lidové konzervatoře a múzické školy v Ostravě a ze Soukromé školy umělecké školy Ave Art Ostrava, ale i zkušení čeští tvůrci.

Popis jednotlivých tvůrců:

Adéla Drnovská

Obrazy

Studentka osmiletého gymnázia v Ostravě. K vyjádření umělecké tvorby nejčastěji používá tužku a akrylové barvy.

 

Alfija Procházková

Mix

Studuje Uměleckou lidovou školu v Ostravě. Výtvarnému umění se věnuje již od roku 1987 a pochází z Kazaně. Nejraději kreslí portréty úhlem.

Eva Jašková

Mix

Umělecká tvorba je pro ní způsobem, jak se vyrovnat s přemírou vjemů, krásy a myšlenek.

 

Helena Freislerová

Obrazy

Studuje dějiny malířství a umění. A především maluje olejem na plátno a pochází z Ostravy.

 

Jan Jahla

Fotografie

Absolvoval fotografickou školu. Tato výstava je jeho první zveřejnění tvorby.

 

Lucie Mrhálková

Obrazy

Pochází z Valach. Studuje Lidovou konzervatoř – obor kresba, malba a grafika.  A jako další koníček má kreativní počítačové programy.

 

Lukáš Dvorský

Plastiky

Zaměřuje se především na figurální plastiku z kovu a dřeva.

 

Matěj Frank

Objekty

Je studentem Fakulty umění Ostravské univerzity. Pracuje s různými materiály, především však se zabývá asamblážemi a kombinuje organické prvky spolu s mechanickými (například součástky motorů s kostmi) a to vše v důsledku pobytu v post/industriálním prostředí.

 

Michal Vysloužil

Fotografie

Tvoří vizuální díla, nejraději tuší a v neposlední řádě ho baví kaligrafie.

Miroslav Mamula
Obrazy
Po nedokončení několika večerních uměleckých škol malování a fotografování zůstal jen prostor k občasným bytových, půdních a haldových (halda – zarostlý výsyp důlní hlušiny) výstavkám.

Patrik Urbánek

Obrazy

Patrik Urbánek se narodil v Ostravě, kde dosud žije. Pracuje v OKD. Je svobodný, nezná dívku, co má dukáty a chalupu nedostane od táty. Maluje především barvou. Nic nevystudoval, nic nemá.

Pavlína Cvrčková

Fotografie
V sedmnácti si pořídila svůj první fotoaparát Praktica MTL 5B a začala pronikat do kouzla fotografie. Její nejčastější námět je makrofotografie, krajina a občas fotí svatby. Téma této výstavy bylo pro ni výzvou a zkouškou něčeho nového.

Radek Grabmüller

Fotografie

Znalosti v oboru fotografie si ucelil při studiu Pražské fotografické školy. Své práce vystavuje podruhé. První výstava proběhla v tomto roce v prostorách starých Městských lázních v Liberci, kde  vystavoval spolu s dalšími mladými umělci. Většina jeho dosavadních prací je podstatně jemnějšího rázu než tento projekt.

Zuzana Melecká

Obrazy

Náměty nosí dlouho v hlavě, oprošťuji je od zbytečností, dokud to jde a pak je do noci dává na papír nebo plátno. Nevadí ji, pokud proporce nesedí, je pro důležité cítit ten podstatný popud ke gestu. V tom, co vidí, hledá náznaky, které jsou pro ni stejně důležité jako pauzy nebo synkopy v hudbě.

Zuzana Plesingerová

Obrazy
Narozena v roce 1959 v Ostravě. Čmárání, kreslení, malování, sochání, kutění a kutilství, drátování, slepování, drhání, šití a sešívání pěstuje od dětských let.

iver Town Prague – hala 18, Bubenské nábř. , 170 00 Praha 7

info@showpark.info    www.showpark.info

 

 

TISKOVÁ ZPRÁVA

Kontakt pro média:

Petra A. Nováková, petra.a.novakova@redlight.cz, tel.: 602 325 832
Petra Dvořáková, petra.dvorakova@redlight.cz, tel.: 733 708 543