Řecko, tam uvidíte všecko

Chystáte se na dovolenou, ale stále nevíte, kam vyrazit? Navštivte Řecko, bájemi opředenou zemi, kterou si ke svému pobytu vybrali i bohové. Médii se momentálně šíří poplašné zprávy o situaci v Řecku, které se ale cestovního ruchu nedotkly. Přímořská letoviska se připravují na nadcházející sezónu. Buďte i Vy mezi těmi, kteří se nechají zlákat.

Dovolená v Řecku

Krásné pláže, čisté moře, lahodnou kuchyni a mnoho dalšího nabízí jen dovolená v Řecku. Každý kout této země je jiný a nemáme na mysli jen přírodu, vegetaci, podnebí, ale i zvyky, kulturu, architekturu… Ti, kteří již v Řecku svou dovolenou několikrát prožili, nám jistě dají za pravdu.

Doporučujeme Vám klienty oblíbené destinace a letoviska, která jsou obchůdky, restauracemi, kavárnami, tavernami aj.

Olympská riviéra

Letoviska Katerini Paralia a Katerinoskala (též Olympic Beach) se rozkládají pod bájným pohořím Olymp a nabízí lehátky, slunečníky a sprchami vybavenou dlouhou písečnou pláž. Zdejší klima je příznivé, proto se zde pobyty doporučují i astmatikům a alergikům.

Poloostrov Chalkidiki

Toto území na severu Řecka připomíná, dle pověsti, Poseidonův trojzubec. Poloostrov Kassandra je oblíbenou destinací turistů, stejně tak i Sithonia. Na poloostrově Chalkidiki Vám doporučujeme spíš méně turisticky dotčenou Sithonii, konkrétně letovisko Neos Marmaras. Toto živé letovisko nabízí dlouhé písečné pláže s pozvolným vstupem do moře. Pro milovníky klidnější dovolené je vhodné okrajová část Neos Marmaras zvaná Paradiso.

Peloponéský poloostrov

Oblast na jihu řecké pevniny je kolébkou řecké civilizace, po které se zde dochovalo mnoho historických památek (namátkou Mykény, Olympie, Sparta). Návštěvu těchto míst můžete spojit s příjemným lenošením na pláži. Doporučujeme letovisko Tolo, které nabízí hlavní dlouhou písečnou pláž, ale i dvě nedaleké pláže oblázkové – Asini a Plaka.

Ostrov Samos

Věčně zelený skvost Egejského moře má velmi příznivé klima pro strávení Vaší dovolené. Naleznete tu zde mnoho památek, ale také krásné, především oblázkové, pláže s průzračně čistým mořem. Ostrov Samos uspokojí nároky i náročnější klientely. Živější letovisko Kokkari na severovýchodním pobřeží ostrova nabízí dlouhou oblázkovou pláž mezi dvěma skalnatými výběžky. Malebná vesnice Ireon na jižním pobřeží ostrova má písčíto-oblázkovou pláž, která se táhne až k 6 km vzdálenému městu Pythagorion a nedaleko se jako amfiteátr ve skále rozkládá pláž Pappa Beach.

 

Vyjeďte na dovolenou do Řecka, kde při každé návštěvě objevíte malý ráj, kam se budete rádi vracet, nebo Vás naláká k poznávání nových oblastí této země. Jak již název říká – Řecko, tam uvidíte opravdu všecko…