Samolepky na zeď – Hit mezi dekoracemi

Každý, kdo sleduje moderní trendy v oblasti dekorací, vybavení interiéru nebo designu již určitě narazil na nový směr v oblasti bytové dekorace – samolepky na zeď. Pojďme si o nich říct několik základních faktů.

Co jsou samolepky na zeď?

Tato, v poslední době velice oblíbená, dekorace na zeď je vyrobena z kvalitních materiálů, které jsou přímo určené pro aplikaci na zeď. Základem je značková vinylová fólie, ze které se daný motiv vyřeže. Samotná samolepka, která je tlustá pouhých 80 µm, což je jako tloušťka obyčejné lidského vlasu, je přichycená k podkladovému papíru, ze kterého se při lepení sundá. Dále se u složitějších motivů samolepek na zeď setkáte s přenosovou fólií. To je pomocná fólie, která se přilepí k samolepce a výrazně tím usnadní aplikaci na zeď.

Kam se dají nalepit?

Výběr místa závisí jen na vás, ale některá omezení samozřejmě existují. Měli byste se vyvarovat lepení na místa, kde je zvýšená teplota (krby, topení, trouba, …) a kde hrozí poškození samolepky od mastnoty a chemických prostředků. Dále se samolepky nesmí aplikovat na mokré, zaprášené a mastné zdi. Je důležité si uvědomit, že výběr vhodného místa je pro celkový výsledek naprosto klíčový. Zeď by měla být rovná, bez kamínků, hrudek či děr, aby se samolepka neodlepovala a nebyly na ní ošklivé stopy od kamínků na zdi.

Také by vás mohlo zajímat, jak je to s odstraněním samolepky ze zdi. Díky kvalitní vinylové fólii, je samolepku možné ze zdi odlepit jak bez poškození samotné samolepky, tak i zdi. V některých případech, je samolepku možné nalepit opakovaně, ale to již ale není pravidlem.

Výběr vhodného obchodu

Při hledání internetového obchodu, kde si zakoupíte samolepky na zeď, buďte velice obezřetní. Na českém internetu jsou prodejci, kteří samolepky vyrábějí z nekvalitních materiálů, které rychle zestárnou nebo poškodí zeď. Kvalitní internetový obchod poznáte podle několika faktorů. Pojďme si je v rychlosti probrat:
  1. 1. Vzhled obchodu – podle vzhledu e-shopu nepoznáte poctivého prodejce, ale dokážete tím vyfiltrovat ty obchody, které evidentně neprosperují, a tedy neposkytují kvalitní samolepky na zeď.
  2. 2. Velikost obrázků – každý kvalitní obchod by měl mít u produktů velké obrázky, aby si zákazník dokázal udělat přehled o umístění samolepky v interiéru a viděl její detaily.
  3. 3. Výběr barev – stále existují internetové obchody, které samolepky na zeď nabízejí pouze v jedné nebo ve dvou barvách. Vybírejte si tam, kde samolepku uvidíte ve zvolené barvě a ne tam, kde je pouze jeden obrázek společný pro všechny barvy.
  4. 4. Nabídka rozměrů – mělo by být samozřejmostí, aby bylo na výběr z několika základních rozměrů. Bohužel tomu tak není, proto věnujte tomuto bodu pozornost.
  5. 5. Individuální objednávka – dobrý obchod by vám měl nabídnout možnost zakoupit samolepku ve vámi zvoleném (vlastním) rozměru, jiné barvě než je v nabídce, případně její kombinaci. Samozřejmostí by také měla být možnost nechat si vyrobit samolepku z vlastního motivu nebo motiv upravit podle vašich přání. Takto snadno rozeznáte kvalitního výrobce od obyčejného prodejce.
  6. 6. Kontaktní údaje – podle zákona je zveřejnění kontaktních údajů povinné, ale i v dnešní době se setkáte s obchody, kde takovéto základní informace chybí. Proto nenakupujte tam, kde chybí kontaktní údaje nebo jsou šikovně schované v hloubi stránek. Poctivý obchodník se za své jméno nestydí!
Výběr obchodu není žádná věda, stačí se zaměřit na tyto jednoduché body a tím si vybrat skutečně dobrý obchod. Z naší zkušenosti můžeme doporučit internetový obchod SuperSamolepky.cz, kde je zákaznický servis a podpora na vysoké úrovni a kde nám vždy ochotně poradili.

Na závěr

Máte již nějaké samolepky na zeď? Jaké s nimi máte zkušenosti? Podělte se s námi o vaše postřehy, rady a tipy.

 

Štítky: