Spolehlivé vytápění nabízí krby

Krby jsou kouzelnou a velmi příjemnou alternativou vytápění celého objektu. Nabízí nespočet variant, proto se stávají velmi oblíbeným vytápěním a zároveň poskytují příjemné útočiště před chmurnými dny a špatnou náladou. Krby totiž nabízí nejen celoroční vytápění objektu, ale také příležitostné zatápění a k tomu se můžete dívat na podmanivý oheň, který plápolá a pohlcuje dřevo. Tento přírodní živel nás odjakživa okouzluje a díky krbům ho můžeme mít i doma a kochat se jím.

Krby v domech jsou nejen účelnou stavbou

Na trhu se vyskytuje mnoho variant krbů a je jen na zákazníkovi co preferuje. Někdo může preferovat krásu nad užitnými vlastnostmi, někdo zase klasiku nad modernou. Proto se trh nezaměřil jen na krby jednoho druhu, ale nabízí mnoho variant. Při pořizování krbu je dobré nechat vše na odbornících – krbařích, zadat jim své požadavky, upřesnit svůj vkus a oni vám vyberou nejvhodnější krb pro vaše potřeby. Zkušení krbaři zohlední všechny požadavky a podmínky na výkon a naleznou tak krb vhodný do vašeho objektu. Krby jsou složené ze dvou prvků a to:

* krbové vložky
* krbové obestavby

Krbové vložky

Krbové vložky jsou nezbytnou součástí krbů a jejich úkolem je zvýšit výkon spalování (vyšší teplota) a snížit náklady na topení (dokonalejší spalování, které má za účel méně nutného otopu). Správná volba krbové vložky ovlivňuje životnost celého krbu a také bezpečnost provozu. Krbové vložky jsou vyráběné v nejrůznějších velikostech a tvarech, jsou opatřená skleněnými dvířky také nejrůznějších tvarů a velikostí. Způsob otvírání je individuální, můžete si vybrat. Sklo musí být žáruvzdorné, musí odolat vysokým teplotám ze spalování.

Krbové vložky se dají dělit z několika hledisek, ale nejběžnější dělení je z přenosu tepla. Z tohoto hlediska se dělí na:

* Sálavé krbové vložky – jejich hlavním úkolem je zesílit výkon a snížit tak náklady na otop. Teplo předávají sálavým způsobem, což je velmi zdravé a příjemné teplo pro člověka.

* Teplovzdušné krbové vložky – jsou dvouplášťové a mezi těmito plášti prochází vzduch, který je ohříván a nadále putuje rozvody do dalších místností. Objekt je vyhříván teplým vzduchem.

Teplovodní krbové vložky – dvouplášťové, kde protéká ohřívaná voda, která a následně putuje otopného systému. Objekt je vytápěn teplou vodou. Tento systém se využívá tam, kde se požaduje i ohřev užitné vody.

Moderní krbové vložky

Pokud jste více náročnější a chcete více šetřit své peněženky a také životní prostředí na trhu se objevují i novější krbové vložky, které nabízí dokonalejší spalování.

* Krbové vložky opatřené alternativním přívodem vzduchu – tento přívod vzduchu umožňuje naprosté kontrolování spalovacího procesu. Můžete si tak dokonale regulovat teplotu a tím i spotřebu otopu.

* Krbové vložky s bezroštovým spalováním – tady dochází k sekundárnímu spalování, do ovzduší tak neunikají téměř žádné spaliny a vše je dokonale využito. V topeništi je daleko vyšší žár, který na povrchu nepoznáte. Tím se docílí snížení nákladu na otop a na vytápění celého objektu celoročně.

Krbová obestavba

Krbová obestavba je součástí krbové vložky. Krbová vložka zajišťuje teplo a krbová obestavba má za účel předávat pohlcené teplo do místnosti ještě mnoho hodin po vyhasnutí ohně. Proto se k obestavbě krbu používá takový materiál, který dokáže pozvolna uvolňovat teplo sálavým způsobem jako je šamot, keramické kachle, sádrokarton, beton a podobně. Proto je na trhu naleznete v zastoupení:

* Kachlové krby
* Kamenné krby
* Mramorové krby
* Šamotové krby

Všechny krby mají své klady a zápory, pro vhodnost krbu do vašeho objektu se raději informujte v prověřeném krbařství.

Krbaři Ekomplex

Zodpovědný přístup a pomocnou ruku při zvolení správné krbové vložky vám nabízí řemeslnický cech Ekomplex. Pomoc odborníků při takovém důležitém rozhodování je spíše na místě a nutná, než si většina lidí myslí. Krbaři Ekomplex vám pomohou s výběrem nejlepší krbové vložky a při tom zohlední všechny vaše požadavky jak na vkus, tak vlastnosti i na potřebný výkon. Krbaři Ekomplex jsou zkušenou firmou, která zná všechny dostatky i nedostatky všech krbových vložek a nabízí své služby všem potřebným.