STARTfest 2013 – Multikulturní a multižánrový festival v Želči

STARTfest 2013

Již druhým rokem se koná nedaleko Prostějova, v obci Želeč, multižánrový a multikulturní festival STARTfest. Datum letošní akce je stanoveno na 6. 7. 2013 a návštěvníci budou mít z čeho vybírat. Želečská omladina spojila síly, aby tak pozdvihla a obohatila kulturu na venkově.

V rámci druhého ročníku festivalu STARTfest Želeč budou mít návštěvníci možnost poslechnout si hudbu ze dvou stage. Tu první, tzv. Živou stage, vyplní kapely jako je SAURIA, P. K., Recykl beat, Jednou týdně, Pan!cká ataka či Off Axis. O různé druhy muziky nebude nouze, interpreti zahrají a zazpívají od reagge až po punk. Pozadu nezůstane ani druhá, elektronická stage, kde se hudební interpretace ujme sound systém Disqotek corp. z Brna a i jeho repertoár bude velice rozmanitý.

Doprovodný program bude, stejně jako anotace festivalu, multikulturní. Diváci – malí i velcí – se mohou těšit na divadelní vystoupení seskupení Větřák, které zahraje pohádku Lotrando a Zubejda. V průběhu celého dne budou na místě neziskové organizace ICM Prostějov, Eko centrum IRIS, Záchranná Stanice Němčice na Hané a další provozovat své workshopy a zodpovídat vaše dotazy. Mezi jednotlivými hudebními vystoupeními se představí freerunová skupina Team Arboria nebo např. orientální tanečnice Jahanara. Pro ty dobrodružnější bude připravena lukostřelba a airsoftová střelnice. Návštěvníci STARTfestu 2013 si budou moci odnést památky v podobě instantní fotografie z fotokoutku, bonsaje, handmade bižuterie, nebo vtipných, vlastnoručně vyráběných triček pomocí síťotisku.

STARTfest 2013

,,Minulý rok měla akce obrovský ohlas. Zúčastnilo se jí na 500 lidí, od dětí, přes teenagery až po seniory. To je ta rozmanitost, co mě na tom baví. Každý si zde přijde na to své, co má rád a zároveň se dozví něco nového. Chtěli bychom přeskočit laťku prvního ročníku a rozšířit množství spokojených návštěvníků.“ Řekla jedna z hlavních organizátorek festivalu.

Celý festival začne ve 14:00, kdy se otevře brána statku, na kterém se celý STARTfest 2013 odehrává. Kromě skvělého kulturního zážitku jsou připraveny i gastronomické radosti v podobě grilovaného selete, makrel, ale také vegetariánské stravy.

www.startfest.cz
www.facebook.com/StartfestZelec
www.twitter.com/STARTfestZelec

Kontakt:

Eva Gartnerová
Manažer projektu
+420722507877
fkgartnerova@gmail.com