Topenáři Jihlava vám poradí s výběrem i montáží kotle

Zorientovat se v současné nabídce kotlů není jednoduché. Pokud nevíte, jestli vybrat plynové kotle nebo některý z kotlů na tuhá paliva a který je pro fungování vaší východočeské domácnosti optimální, Topenáři Jihlava vám poradí s výběrem i profesionální montáží.

Instalatéři topení z Jihlavy vám poradí

Volba optimálního způsobu vytápění zásadně ovlivňuje kvalitu našeho bydlení a samozřejmě také náklady na provoz domácnosti. Alternativu plynových kotlů představují kotle na tuhá paliva, jako jsou kotle na dřevo, uhlí, koks a pelety. Než se pro některý z nich rozhodnete, měli byste se poradit s jihlavskými odborníky, tedy v tomto případě s instalatéry topení, kteří nejenže navrhnou optimální řešení pro vaše bydlení, ale také zajistí montáž v kraji Vysočina a další potřebné práce. V oblasti Jihlava a kraj Vysočina tyto práce provádějí instalatéři topení z firmy Topenáři Jihlava.

Komfortní plynové kotle

Plynové kotle jsou nejrozšířenějším typem kotlů a vyznačují se vysoce komfortním způsobem vytápění. Palivem pro plynové kotle je většinou zemní plyn. Jejich výhodou je nízká cena paliva a široká škála typů. Plynové kotle nabízí možnost automatického regulování bez vašeho zásahu. Instalatéři topení z jihlavského topenářství vám pomohou vybrat vhodný typ plynového kotle a také vám jej uvedou do provozu.

Nenáročné kotle na dřevo

Kotle na dřevo představují velice oblíbenou variantu, neboť se jedná o levný a ekologický způsob vytápění, který je díky moderním kotlům také vysoce účinný. Kotle na dřevo patří mezi běžně dostupná topidla, jejichž instalaci a napojení na otopné systémy a otopná tělesa zvládnou zkušení instalatéři topení za velmi krátkou dobu.

Praktické kotle na uhlí

Další možnost představují kotle na uhlí, které jsou oblíbené především díky vysoké výhřevnosti uhlí. Kotle na uhlí nachází své uplatnění především tam, kde nevedou inženýrské sítě. Některé kotle na uhlí navíc slouží jako univerzální topidla na tuhá paliva, takže v nich lze topit také dřevem, koksem, anebo bio odpadem.

Oblíbené kotle na koks

Koks je ve srovnání s uhlím ekologičtější, výhřevnější a také se s ním díky jeho nižší hmotnosti lépe manipuluje. Kotle na koks jsou sympatické svou jednoduchou konstrukcí a vysokým výkonem. Nejrozšířenější typ představují litinové kotle na koks.

Ekologické kotle na pelety

Kotle na pelety představují tu nejekologičtější z variant, neboť se v nich spaluje biomasa, která je odpadní, a zároveň přírodní surovinou. Mezi výhody kotle na pelety patří vysoká účinnost, snadná dostupnost a nízká cena paliva.

Topenáři Jihlava jsou tu pro vás

Nevíte, pro který z výše uvedených tipů kotlů se rozhodnout? Anebo potřebujete pomoci s montáží kotle?Topenáři Jihlava jsou tu pro vás v kraji Vysočina. I v ostatních krajích vám pomohou instalatéři topení z cechu Ekomplex. Vaše plynové kotle i kotle na tuhá paliva budou s jihlavskou topenářskou firmou Ekomplex v dobrých rukách.