V Česku startuje unikátní systém veřejné aukce aut

Zcela nový systém způsobu nákupu a prodeje soukromých i firemních vozidel zahájil svůj provoz na adrese www.autoaukce.com. Každé vozidlo, které do internetové aukce zamíří, je ověřeno a ohodnoceno odborným pracovníkem, který jej fyzicky prohlédne a nafotí přímo u prodávajícího. Zároveň vůz projde kontrolou, zda nefiguruje na seznamu odcizených aut. Vozidlo je u prodávajícího týden k dispozici pro potenciální prohlídky zájemců a každou sobotu probíhá na internetu veřejná aukce. Lidem či firmám, kteří potřebují prodat své auto, nabízí systém možnost dosáhnout na vyšší prodejní cenu než v případě prodeje přes autobazar. Současně kupujícím nabídne reálnou tržní cenu vozidla. Nespornou výhodou e-aukce pro prodávajícího je i fakt, že prodávané vozidlo má až do předání po prodeji stále k dispozici. Provozovatelem e-aukce je společnost Autoporadce s.r.o.

Systém prodeje aut, který v České republice nemá přímou konkurenci, funguje na základě jasných pravidel. „Prodávající se na nás obrátí a my za ním vyšleme našeho specialistu. Ten vozidlo prohlédne, nafotí a zkontroluje, zda není odcizené. Poté se dohodnou na vyvolávací ceně a auto míří do nabídky,“ přiblížil mechaniku systému majitel serveru www.autoaukce.com Ivan Doubek.

Samotná aukce vozidel probíhá formou přihazování k vyvolávací ceně vždy v sobotu ve 14 hod. „Aby však zájemce o auto nekupoval zajíce v pytli, má možnost si auto předem prohlédnout. Tuto možnost zprostředkujeme každému zájemci,“ dodal důležitou skutečnost Ivan Doubek.

Významnou výhodou tohoto systému je, že v týdenních cyklech se mohou prodávající i kupující přesvědčit, jaký je o vozidlo zájem a jak je vnímána jeho cena na trhu. Provozovatel aukce zaručuje, že zajistí veškerou administrativu spojenou s přepisem vozidla na nového majitele. Prodej vozidla přes server www.autoaukce.com stojí 2% z prodejní ceny vozidla a 300 Kč za registraci do systému. Zájemce o koupi zaplatí 50 Kč za účast v aukci.

Server nabízí také doplňkové služby, jako je sjednání zákonného pojištění či havarijního pojištění. Sofistikovaný e-aukční software je mj. atestován Ministerstvem vnitra ČR. „Systém aukce prověřených vozidel se nám jeví jako zajímavý a vidíme v této formě prodeje vozidel určitou šanci pro budoucnost. Proto jsme se k němu s našimi službami připojili,“ řekl tiskový mluvčí Allianz pojišťovny, PhDr.Václav Bálek.

 

Společnost Autoporadce, která je provozovatelem aukčního serveru www.autoaukce.com, vznikla v roce 2009. Ředitelem a jednatelem ryze české společnosti je Ing. Ivan Doubek, který se problematikou e-aukcí zabývá od roku 2004. Společnost disponuje týmem zkušených odborníků v oblasti motorových vozidel. Množství vozidel registrovaných v systému aukce každý týden výrazně roste. Součástí nabídky jsou stovky vozidel. Vizí firmy je být největší e-aukční systém nákupu a prodeje motorových vozidel pro všechny soukromé i právnické osoby se všemi potřebnými doprovodnými službami na pobočkách.